Pārtikas pakas trūcīgajiem kļūs daudzveidīgākas un augstvērtīgākas

Ar Eiropas Savienibu 400

 

Pārtikas pakas trūcīgajiem kļūs daudzveidīgākas un augstvērtīgākas

Apritējis gads kopš Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām sniedz atbalstu trūcīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, nodrošinot tos ar pārtikas preču komplektiem visā Latvijas teritorijā. Uzklausot atbalsta saņēmēju ieteikumus un novērojumus, 2016. gada pārtikas preču komplekta saturs būs kvalitatīvāks un daudzveidīgāks.

2015. gada 23. decembrī Sabiedrības integrācijas fonds izsludināja iepirkumu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros par pārtikas preču komplektu piegādi. Iepirkums ir noslēdzies un šodien, 29.aprīlī, parakstot līgumu, par pārtikas preču komplektu piegādi turpinās rūpēties AS "Dobeles dzirnavnieks", kas sevi pierādījis kā saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma iesniedzējs.

Pārtikas preču komplektu piegāde un izdale visā Latvijas teritorijā notiek no 2015. gada aprīļa. No 2016. gada 1. jūnija atbalsta komplektu izdales vietās uzsāks jauno 2016. gada pārtikas preču komplektu izdali. Pārtikas komplektos, ņemot vērā pārtikas preču komplektu saņēmēju ieteikumus mainīti produktu apjomi, piemēram, palielināts makaronu daudzums no viena kilograma uz pusotru kilogramu, un papildus līdzšinējiem pārtikas produktiem ievietos arī sautētās liellopu gaļas konservus, olu pulveri un kartupeļu biezputras pārslas. Tāpat paredzēts jauns komplekta veids gatavās maltītes pagatavošanai, kas dos iespēju izsniegt vairāk maltītes. To saņems partnerorganizācijas, kas nodrošina zupas virtuves pakalpojumu.

"Sabiedrības integrācijas fonds saņem pārtikas preču komplektu saņēmēju ieteikumus par precēm, kuras ietilpst šī brīža pārtikas preču komplektos un tādēļ, esam gandarīti, ka 2016. gada komplektos esošie produkti atbilst paaugstinātas kvalitātes kritērijiem," norāda Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Aija Bauere.

Izveidots īpašs marķējums, Bordo un Zaļā karotīte, kas apzīmē augsto produkta kvalitāti. Zaļo karotīti piešķir produktiem, kurus ražo Latvijā un 75% no produkta ražošanā izmantotajām izejvielām ir vietējās, bet Bordo karotīti piešķir produktiem, kuru pilns ražošanas cikls notiek Latvijā un produktu ražošanai nepieciešamās izejvielas var nebūt vietējās.

2016. gada pārtikas preču komplektā 8 preces būs ar augstākminētajiem marķējumiem (Bordo vai Zaļā karotīte) - auzu pārslas, makaroni, pilnpiena pulveris, augstākā labuma kviešu milti, kartupeļu biezputra bez piena, manna, sautēta cūkgaļa un sautēta liellopu gaļa un 2 preces – ražotas videi draudzīgā ražotnē, kas atbilst bioloģiskās lauksaimniecības prasībām - griķi un, auksti spiesta nerafinēta rapšu eļļa.

Atgādinām, ka Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros atbalsta komplektus var saņemt personas (ģimenes), kam piešķirts trūcīgas vai ārkārtas/krīzes situācijā nonākušas personas statuss.

Visas izdales vietu adreses un to darba laiki publicēti Sabiedrības integrācijas fonda tīmekļvietnē www.sif.gov.lv sadaļā "Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām" sadaļā "Atbalsta vietas" un tīmekļvietnes www.atbalstapakas.lv sadaļā "Atbalsta vietas". Pieejama arī interneta vietne http://pakas.lm.gov.lv, kurā attēloti atbalsta komplektu izsniegšanas punkti Latvijā.

sample

Informatīvais materiāls “Ceļš līdz ES atbalsta pakām: kas un kā?”

Lasīt vairāk...

 

sample

Atbalsta paku izdales biežums

Lasīt vairāk...

sample

Pārtikas maziem bērniem paku saņemšanas pagarinājums

Lasīt vairāk...

Meklēšana