EIROPAS ATBALSTA FONDS VISTRŪCĪGĀKAJĀM PERSONĀM

Papildpasākumi

2017.gadā partnerorganizācijas īstenojušas 1217 papildpasākumus, iesaistot tajos 7960 personas

Papildpasākumu mērķis ir mazināt trūcīgo vai krīzes, ārkārtas situācijā nonākušo personu sociālo atstumtību, kā arī veicināt personu patstāvību savu sociālo problēmu vai ārkārtas situācijas rezultātā radušos problēmu risināšanā. Papildpasākumi ir brīvprātīgi, tajos var iesaistīties bez maksas.

Vislielākais īstenoto papildpasākumu skaits bijis Latgalē - 277, kam skaitliski seko Kurzemē – 266, Rīgas reģionā (bez Rīgas) – 192, Rīgā – 172, Zemgalē - 156, Vidzemē – 154 īstenotie papildpasākumi.
Kopumā papildpasākumus 2017.gadā apmeklējušas 7 960 personas. Visaktīvāk papildpasākumus apmeklējusi mērķa grupa Latgalē –1839 personas, Kurzemē – 1687 personas, Rīgas reģionā (bez Rīgas) –1325 personas, Zemgalē – 1094 personas, Vidzemē – 1063 personas, Rīgā - 952 personas.

Īstenoti 334 pasākumi, kuros 1785 personas apguvušas ēdiena gatavošanas prasmes, piemēram, kā pagatavot garšīgu un veselīgu maltīti no pārtikas komplektos pieejamajiem pārtikas produktiem, kā sagatavot pārtikas produktus ziemai – konservējot, žāvējot, saldējot.

DSCN7907

Liepājas baptistu Ciānas draudzes papildpasākums par ēdienu gatavošanu

1863 personas 255 papildpasākumos saņēmušas informāciju par veselības veicināšanas jautājumiem, piemēram, veselīgu dzīvesveidu un uzturu, higiēnu, pirmo palīdzību, diabēta, C hepatīta, sirds un asinsvadu slimību, tuberkulozes, gripas un saaukstēšanās profilaksi.

194 pasākumos 1431 persona apguvusi citas noderīgas dzīves prasmes – piemēram, kā taupīt elektrību, situmu, mājokli sagatavojot ziemai, labot apģērbu, remontēt un uzkopt dzīvokli, veidot piemājas dārziņu, lietot internetbanku, izgatavot noderīgas lietas, ievērot drošību.

Ar sportu un brīvā laika pavadīšanu saistīta 81 aktivitāte, kurā 557 personas piedalījušās tematiskos pasākumos - piemēram, svinot gadskārtu un valsts svētkus, sporta aktivitātēs, vingrošanas kompleksu un deju apguvē, apmeklējušas kinolektoriju.

nema 6

Biedrība "Dagdas invalīdu brālība "NEMA"" regulāri organizē veselīgas vingrošanas nodarbības.

Īstenoti 73 pasākumi ģimenēm ar bērniem, kuros piedalījušās 683 personas. Organizētas bērnu un jauniešu nometnes, radošas nodarbības, gadskārtu svētku pasākumi, apmācības vecākiem par bērnu veselību un drošību, gatavošanos skolas gaitām, nodarbības jaunajām māmiņām, pārrunas par bērnu attīstības vecuma posmu īpatnībām.

LSK Sigulda 3

Foto no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Siguldā rīkotā papildpasākuma.

2017.gadā sniegtas 104 ekspertu, juristu, sociālo pedagogu, psihoterapeitu, psihologu u.c. speciālistu individuālas vai grupu konsultācijas 313 personām. Konsultācijas sekmējušas dalībnieku pašapziņas un motivācijas veidošanos, prasmi patstāvīgi risināt problēmas, pieņemt lēmumus.

37 papildpasākumos 381 persona guvusi informāciju par nodarbinātības iespējām - kā meklēt darbu un apgūt jaunu profesiju, kā hobijs var kļūt par darbu, kādas ir prakses vai brīvprātīgā darba iespējas, kā sagatavot CV un motivācijas vēstuli.

Partnerorganizācijas papildpasākumus plānojot, veic gan mērķa grupas aptaujas, gan pārrunas par tēmām, pasākumu veidiem, ko tie labprāt apmeklētu.
Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī 2017. gadā biežāk organizētie un apmeklētie ir papildpasākumi par veselības veicināšanas jautājumiem, uzturu un ēdiena pagatavošanu, kā arī nodarbības, kurās apgūtas dzīves prasmes.

 

 

Papildpasākumi 2015. un 2016.gadā

 

sample

Informatīvais materiāls “Ceļš līdz ES atbalsta pakām: kas un kā?”

Lasīt vairāk...

 

sample

Atbalsta paku izdales biežums

Lasīt vairāk...

sample

 

 

Meklēšana