EIROPAS ATBALSTA FONDS VISTRŪCĪGĀKAJĀM PERSONĀM

Papildpasākumi

2020.gadā partnerorganizācijas īstenojušas 1162 papildpasākumus, iesaistot tajos 5616 personas

Papildpasākumu mērķis ir mazināt trūcīgo, maznodrošināto vai krīzes situācijā nonākušo personu sociālo atstumtību, kā arī veicināt personu patstāvību savu sociālo problēmu risināšanā. Papildpasākumi ir brīvprātīgi, tajos var iesaistīties bez maksas.

Vislielākais īstenoto papildpasākumu skaits bijis Rīgas reģionā (bez Rīgas) – 250, kam skaitliski seko Latgalē – 249, Kurzemē – 157, Rīgā – 223, Vidzemē –143, Zemgalē – 140 īstenotie papildpasākumi.

2020.gadā līdzīgi kā iepriekšējā gadā visaktīvāk papildpasākumus apmeklējusi mērķa grupa Kurzemē –1816 personas un Latgalē – 1001 persona. Citos reģionos papildpasākumu apmeklētāju skaits - Rīgas reģionā (bez Rīgas) – 875 personas, Vidzemē – 719 personas, Rīgā – 627 personas Zemgalē – 578 personas.

2020.gadā visvairāk organizēti papildpasākumi par veselības veicināšanas jautājumiem.
Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājies gan papildpasākumu skaits, gan dalībnieku skaits - 345 pasākumos 1951 persona saņēmusi konsultācijas un apmācības dažādos jautājumos – par veselīgu dzīvesveidu un uzturu, higiēnu, pirmo palīdzību, sirds un asinsvadu slimībām, ērču encefalīta, gripas, saaukstēšanās saslimšanām un inficēšanās riskiem ar COVID-19, par stresu un tā pārvarēšanu, īpaši ārkārtas situācijas laikā, organizētas veselību veicinošas nodarbības. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, visaktīvāk šādas tematikas papildpasākumus īstenojusi biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” – 172 papildpasākumus, kuros piedalījušās 1087 personas.

338 papildpasākumos 1289 personas apguvušas noderīgas dzīves prasmes konsultācijās par mājas tīrīšanu, samazinot ķimikāliju izmantošanu, drošību uz ceļa diennakts tumšajā laikā, izmantojot atstarotājus, peldētprasmi, drošību svinību laikā, kā izvēlēties dūmu detektorus, kā pareizi šķirot atkritumus, taupīt energoresurus. Īstenotas individuālas pārrunas "Viedierīces - 21. gadsimta neatņemama sastāvdaļa", apmācības „Dokumentu aizpildīšana un nosūtīšana attālināti”. Īstenotas radošas nodarbības - kā uzšūt sejas maskas, izgatavot sveces, rotājumus, izmantojot otrreizējās pārstrādes materiālus, piemēram, nodarbības "Džinsu otrā dzīve", mērķa grupai sniegtas apmācības, kā ar dažādām tehnikām izgatavot ādas dekoratīvas grāmatzīmes, dekorus, pušķus. Sniegtas apmācības par dārza darbiem "Pirmie pavasara dārza darbi pēc ziemas miega", kā izaudzēt sev veselīgu pārtiku, rudens ražas novākšana, ieziemošana un krājumu sagatavošana ziemas periodam.

Īstenoti 167 pasākumi, kuros 715 personas piedalījušās nodarbībās par veselīga uztura sabalansēšanu un maltītes pagatavošanu no pārtikas komplektā pieejamiem produktiem, Pārrunu veidā runāts par vienkāršām receptēm dažādu bulciņu cepšanai, salātu pagatavošanai no dārzeņiem, galda klāšanu, bērzu sulas iegūšanu, saglabāšanu un lietošanu uzturā, papildpasākums "Dabas veltes - ogas" , lekcija "Latvijas meža sēņu atpazīšana, lietošana uzturā un kā izvairīties no saindēšanas ar sēnēm", "Zaļumi dārzā, dažādu salātu pagatavošana", "Augļi un dārzeņi mūsu dzīvē" - ieteikumi dārzeņu un augļu lietošanai uzturā, kā pagatavot veselīgas un gardas dārzeņu maltītes, dārzeņu konservēšana. Lekcija "Ābolu uzglabāšana un izmantošanas iespējas", “Griķu vērtīgās īpašības, kas nopērkams no griķu ražojumiem, ko var pagatavot”. Kulinārijas nodarbības - rabarberu rausis, ķirbju zupa un plovs, kabacis, kartupeļu pankūkas un ābolu plātsmaize. zirņu pagatavošanas veidi. Biedrība "LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA" veidoja recepšu izlasi, lai mērķa grupa dalītos ar zināšanām.

Noorganizēti 103 dažāda veida pasākumi ar 244 personu dalību - individuālas konsultācijas „Izmaiņas sociālajā jomā 2021. gadā”, "Ko gribu paveikt 2021. gadā?", "Mans dzīves stāsts", “Mērķis- tā apzināšanās, izvirzīšana, attīstības gaita, rezultāts”, lekcija "Brīvs no trauksmes, dzīvo ar prieku." Informatīvas individuālas konsultācijas par iespējām iesaistīties un gūt atbalstu dažādajās Bauskas novada nevalstiskajās organizācijās, u.c.

2020.gadā īstenoti 53 socializēšanas pasākumi personas sociālo lomu, vērtību, kultūras un tradīciju apgūšanai un iekļaušanai sabiedrībā, kuros piedalījušās 339 personas. Noorganizēti kinolektoriji, sniegta iespēja apmeklēt bez maksas hokeja komandas “Dinamo Rīga” hokeja spēles, teātra izrādi "Trīs vīri kūrortā", Partnerorganizācijas īstenojušas teorētiskās un praktiskās nodarbības, radošās darbnīcas, gaidot gadskārtu svētkus, valsts svētkus, izzinošas ekskursijas uz Vecrīgu, Jūrmalu, uz Nacionālo bibliotēku, "Varakļānu novada izaugsme un attīstība 10 gadu laikā", "Murmastienes pagasts 10 gados- cilvēki, kultūra, daba", ”Pieminekļi Dobelē”. Biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” organizēja zupas virtuves dārza iekopšanu - kartupeļu un citu dārzeņu stādīšanu, apkārtnes uzkopšanu un labiekārtošanu, malkas sagādāšanu biedrības un zupas virtuves vajadzībām. Reliģiskā organizācija "Pestīšanas armija" rīkoja izglītojošu pasākumu saistībā ar Latvijas vēsturi un Cēsu kaujām, kur kā runātājs bija uzaicināts Latvijas armijas pulkvedis Ēvalds Krieviņš. Biedrība "Pieaugušo attīstības projekts" īstenoja neformāli izglītojošu pasākumu “Administratīvi teritoriāla reforma liek mums aizdomāties - vai mēs esam Latgalieši vai Vidzemnieki".

Sniegtas 43 ekspertu, juristu, psihologu individuālas vai grupu konsultācija 247 personām. Mērķa grupa informēta par iespējām saņemt sociālo palīdzību, nokārtot invaliditāti. Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” Latgalē ik ceturksni nodrošināja psihologa A.Jurāna konsultācijas par tēmām “Psiholoģiskie aspekti nobriestot pārmaiņām dzīvē", "Vientulība – izsalkums pēc dzīves", “Biežākie neapmierinātības cēloņi. Psiholoģisko, sociālo un fizioloģisko aspektu apskats”, rosinot grupas dalībniekus apzināties, izanalizēt viņu dzīves tendences, “Cilvēka pasaules modeļa (vērtības, uzskati, gaidas) apskats”. Reliģiskā organizācija “Pestīšanas armija” Latgalē organizēja seminārus, kurus vadīja Ingrīda Nežberte, Baltijas Psiholoģijas un menedžmenta augstskolas lektore par tēmām – "Dzīves problēmu sekundārie ieguvumi", "Atlikšana"; "Nervu sistēma", "Emocionālā rezonanse", "Emocionālā labsajūta", u.c. Latgalē organizēta tematiska diskusija "Kā sevi pasargāt no juridiskām problēmām", ko vadīja advokāts J.Rozentāls.

Īstenoti 36 sporta un brīvā laika pavadīšanas pasākumi, kuros piedalījusies 291 persona – pasākumi par rīta rosmes, vingrošanas, nūjošanas nozīmi veselīga dzīvesveida uzturēšanai, reliģiskā organizācija "Pestīšanas armija" Liepājā regulāri organizēja vingrošanas nodarbības pēc programmas “PraiseMoves”, kopā 29 nodarbības, kurās piedalījās 278 personas.

22 budžeta plānošanas pasākumos piedalījušās 79 personas. Organizētas Informatīvi izglītojošas individuālas konsultācijas par Latvijā strādājošo banku un finanšu iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem, tādiem kā naudas konta atvēršana, Smart ID lietošana telefonā, personīgā un ģimenes budžeta plānošanu, ienākumu un izdevumu plānošanu, gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu. Interese par šāda veida pasākumiem 2020.gadā ir būtiski palielinājusies.

Noorganizēts 21 pasākums ģimenēm ar bērniem, kuros piedalījusies 391 persona. Biedrība "KRISTĪGAIS ŽĒLSIRDĪBAS CENTRS" labdarības virtuvē organizēja praktiskas nodarbības ēdienu gatavošanā māmiņām ar bērniem, biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" rīkoja gatavošanās Lieldienām pasākumu, ielīgošanas pasākumu, “Baltā galdauta svētkus”, iepazīstināja ar austrumslāvu svētkiem – Masļeņicu, organizēja radošās nodarbības, gatavojot lupatu lelles, Valentīndienas apsveikumus, origami ziedu kompozīcijas, nodarbības ģimenēm ar bērniem, kā saturīgi pavadīt brīvo laiku, sporta spēles. Biedrība "LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA" īstenoja papildpasākumu "Mans vasaras pārgājiens - veselīgai dzīvei", veidojot izglītojošus maršrutus un izzinot apkārtni. Ievērojot COVID-19 ieteikumus, papildpasākuma struktūra tika mainīta un klienti tika mudināti piedalīties konkursā, kurā ar savām ģimenēm tika aicināti doties pārgājienos un pastāstīt citiem par savu pārgājiena maršrutu. Dalībnieki, kas iesūtīja pārgājiena bildes un stāstus tika apbalvoti ar “veselības grozu”, lai motivētu turpināt pavadīt laiku ar savu ģimeni atraktīvā un izzinošā veidā, veicinot kopības sajūtu savā starpā. Biedrība "Integrācijas centrs "Atvērtās durvis"" noorganizēja vasaras skoliņu “Lāsītes ceļojums".

Īstenotas 18 atbalsta vai pašpalīdzības grupu nodarbības 33 personām, piemēram par saskarsmes un pašaprūpes grūtību un sociālās izolētības pārvarēšanu un 16 pasākumi par nodarbinātības iespējām, kuros 37 personām sniegtas individuālas konsultācijas, ko mainīt savas dzīves uzlabošanai, informācija par darba iespējām, iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē un brīvprātīgajā darbā, īstenotas apmācības "No CV līdz darba pārrunām".

 

Papildpasākumi 2020.gadā

Papildpasākumi 2019.gadā

Papildpasākumi 2018.gadā

Papildpasākumi 2017.gadā

Papildpasākumi 2015. un 2016.gadā

 

 

sample

Informatīvais materiāls “Ceļš līdz ES atbalsta pakām: kas un kā?”

Lasīt vairāk...

 

sample

Atbalsta paku izdales biežums

Lasīt vairāk...

sample

 "Ceļš līdz atbalsta pakām: ārkārtējās situācijas saistībā ar COVID laikā un vienu kalendāro mēnesi pēc"

Lasīt vairāk...

Meklēšana