Atklāta Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām darbības programma

5.novembrī Labklājības ministrijā (LM) notika Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām 2014.-2020. gada darbības programmas svinīgā atklāšanas sanāksme

Programmas "Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām" ietvaros paredzēts nodrošināt vistrūcīgākos cilvēkus ar pārtikas pakām un ģimenes ar bērniem ar būtiskākajām higiēnas, saimniecības lietām un skolas piederumiem - šāds ir Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākām personām mērķis, kurš vērsts uz iedzīvotāju sociālās atstumtības mazināšanu.

Svinīgajā atklāšanas sanāksmē piedalījas pārstāvji no Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta un Eiropas Komisijas pārstāvniecības, Labklājības ministrijas, kā arī no Sabiedrības integrācijas fonda.

Sanāksmē Labklājības ministrija prezentēja izstrādāto programmas plānu un apkopotos statistikas datus, kā arī tika diskutēts par izvirzītajām prioritātēm programmas ietvaros. Kā prioritārā mērķa grupa tika izcelta skolnieki, kuri aug ģimenēs ar zemu ienākumu līmeni. Papildus pārtikas pakām, plānots nodrošināt ģimenes ar bērniem arī ar higiēnas un saimniecības lietām, kā arī skolas piederumu pakām.

Kā norādīja Eiropas Komsijas pārstāve, programma nevar uzreiz palīdzēt visiem Latvijas iedzīvotājiem, bet tas ir tas ir sākums ar skaidri definētu mērķi un virzienu kādā strādāt, lai mazinātu sociālo atsumtību iedzīvotāju vidū.

Sīkāku informāciju par programmu "Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām" var apskatīt šeit: http://likumi.lv/doc.php?id=269369

sample

Informatīvais materiāls “Ceļš līdz ES atbalsta pakām: kas un kā?”

Lasīt vairāk...

 

sample

Atbalsta paku izdales biežums

Lasīt vairāk...

sample

Pārtikas maziem bērniem paku saņemšanas pagarinājums

Lasīt vairāk...

Meklēšana